Przelewy i przekazy bankowe

Z tej opcji płatności korzysta blisko 90% polskich klientów w internecie. Wybierając opcję płatności w Przelewy24, klient kilka nazwę swojego banku, co przekierowuje go do strony logowania. Zaletą jest to, że dane do płacenia i kwota uzupełniane są automatyczne. Klient musi tylko potwierdzić płatność — w zależności od preferencji banku kodem jednorazowym lub kodem z SMS. Dzięki temu cała transakcja przebiega błyskawicznie. Środki z konta klienta pobierane są natychmiastowo i w ciągu 24 godzin przelewane są na rachunek sprzedawcy.

Płatności kartami płatniczymi

Przelewy24 daje możliwość płacenia za pomocą karty bankowej, debetowej lub kredytowej bez konieczności zakładania konta i logowania się. Wystarczy podać dane karty i potwierdzić transakcję. Serwis obsługuje następujące karty: Visa Classic, Visa Electron, MasterCard, Diners Club, PBK, JCB, American Express. Nie ma znaczenia, czy karta jest wystawiona przez polski, czy zagraniczny bank.


Visa Checkout

Usługa Visa Checkout polega na tym, że klient zapisuje w jednej aplikacji wszystkie swoje karty płatnicze oraz adres dostawy, by potem szybciej robić zakupy w sklepach internetowych. W celu zapłaty wystarczy podać login i hasło. Z badań wynika, że użytkownicy Visa Checkout robią zakupy częściej i więcej, a także rzadziej porzucają koszyki w sklepach online (źródło: serwis Przelewy24, badania na zlecenie Visa).

MasterPass™

Portfel MasterPass działa na podobnej zasadzie co Visa Checkout, czyli umożliwia zebranie w jednej aplikacji wszystkich kart płatniczych. Przyspiesza to proces zakupowy, gdyż klient szybko loguje się w celu potwierdzenia płatności i może korzystać z usługi z dowolnego urządzenia (komputera, tabletu, smartfonu itp.) Można zarejestrować dowolną kartę (MasterCard, Maestro, Diners Club International, Visa itp.) i płacić za zakupy przez internet w każdej chwili bez zbędnych formalności, rejestracji itp.


Płatności walutowe

Idealna opcja dla sklepów sprzedających produkty w zagranicznych walutach, a także takich, u których kupują klienci zza granicy w polskiej walucie. Dzięki możliwości realizacji tego typu transakcji klienci unikają niekorzystnych kosztów przewalutowania. Z kolei dla sklepu to dodatkowy zysk, gdyż otrzymuje zwrot 1% od wartości każdej transakcji. Płatności można dokonywać przy użyciu kart VISA lub MasterCard, a także z portfeli wielowalutowych PayPal i Skrill.

BLIK

BLIK to kolejny standard, który polega na szybkiej płatności, przelewie lub wypłacie gotówki przy użyciu unikalnego kodu z telefonu. Klient nie musi się nigdzie logować, podawać swoich danych itp. Wystarczy, by miał dostęp do aplikacji swojego banku, który umożliwia płatności BLIK-iem.


SMS Premium

SMS premium dedykowane jest klientom oferujących płatności przez telefon, serwisów udostępniających treści za opłatą (np. gry, filmy, muzyka itp.). Usługi SMS można również wykorzystać w marketingu, np. masowo powiadamiać klientów o promocjach czy nowościach lub wysyłać reklamy.

Systemy ratalne e-Raty

Dzięki możliwości rozłożenia zakupów na raty klienci chętniej i szybciej podejmują decyzje zakupowe. E-raty w Przelewy24 polegają na tym, że klient, wybierając tę formę płatności, zostaje przekierowany na stronę wybranego banku, gdzie wypełnia wniosek kredytowy. Weryfikacja wniosku trwa błyskawicznie (często ok. 15 minut), a wszystkie formalności załatwiane są przez internet. Po informacji, że kredyt został udzielony, środki przelewane są na konto sprzedawcy. Sprzedawca nie jest stroną w transakcji kredytowej i nie bierze odpowiedzialności za ewentualny brak spłaty zadłużenia dla pożyczkodawcy. Serwis Przelewy24 nie pobiera dodatkowych prowizji za zakupy na raty.


Paysafecard

Istnieją klienci, którzy nie mają lub nie chcą korzystać z kart i kont bankowych, a robią zakupy w sieci. To dla nich jest usługa PSC, czyli płatność za pomocą kuponów ze zdrapką, które można nabyć w sklepach stacjonarnych, kioskach itp. W ten sposób dociera się do klientów, którzy chcą płacić tylko gotówką i/lub nie chcą podawać w sieci swoich danych.

PayPo

PayPo to odroczona forma płatności dla sklepów internetowych. Klient może kupić dziś, a zapłacić w ciągu 30 dni, bez dodatkowych opłat. Klientom bardzo spodobała się ta opcja, dlatego warto ją mieć w swoim sklepie. Weryfikacja klienta przebiega sprawnie, w każdej chwili ma podgląd do transakcji i otrzymuje przypomnienie o terminie płatności mailowo i SMS-em.

źródło: woocommerce.pl